IskuNonameHotelli Alba
Liikuntapääkaupunki JyväskyläOP Keski-SuomiPaytrail
Kilp.Joht + Valvojat
Kilpailunjohtaja Petri Rusanen 0407269380 petri.rusanen@gmail.com
Ratavalvoja Juha Tolonen 0400344774 juha.tolonen@laukaa.fi
Tuomarineuvosto
       
       
       
Ratamestariryhmä
Ryhmän johtaja Antti Häkkinen 0505227182 anah@elisanet.fi
Ratamestari: Aikuiset / 1. kisa Vesa Klemettinen    
Ratamestari: Aikuiset / 2. kisa Raimo Itkonen    
Ratamestari: Lapset / 1.kisa Mikko Lepo    
Ratamestari: Lapset / 2. kisa Jouni Sipiläinen    
Tulospalvelu + maali
Ryhmänjohtaja Lauri Pohjola 0408214973 lauri.pohjola@iki.fi
  Timo Reiman    
  Jorma Matilainen    
  Tomi Löfman    
  Jani Kurhinen    
  Aku Korhonen    
  Kirsi Korhonen    
  Eero Korhonen    
  Marko Tölli    
Kuulutus
Pääkuuluttaja Ossi Heikkilä 0503370130 ossi@pispala.net
Lähdöt
Ryhmän johtaja Timo Jäntti 0408673019 timo.jantti@metso.com
  Markku Alakoski    
  Tarja Alakoski    
  Pasi Ronkainen    
  Jari Vähäpesola    
  Antti Kuhasalo    
  Juha Järvelä    
  Kerttu Jäntti    
  Vuokko Jurvakainen    
Info
Ryhmän johtaja Taina Vaismaa 0505487581 taina.vaismaa@gmail.com
  Helena Viholainen    
  Katja Kaario    
Markkinointi
Vastuuhenkilö Hannu Korhonen 0405724532 hannu.korhonen@metso.com
Kilpailukeskus /rakenteet
Vastuuhenkilö Matti Krats 0400706737 matti.krats@pardia.fi
Liikenne + paikoitus
Ryhmän johtaja Harri Lamminsivu 0407706414 lamminsivu@netti.fi
  Jari Jurvakainen    
  Janne Partanen    
  Juho Partanen    
       
Ravintola
Vastuuhenkilöt Sarvenperän kyläyhdistys    
       
Ensiapu
  SPR Jyväskylä    
Muksula
Ryhmän johtaja Teija Hokkanen   teija.hokkanen@suomi24.fi
  Pigga Pakkala    
  Satu Löfman    
  Katja Kaario    
  Minna-Liisa Mankkinen    
Pesupaikka
Vastuuhenkilö Janne Partanen 0505661601 janne.partanen@muuramelainen.com
  Juho Partanen    
Turvallisuusvastaava
Vastuuhenkilö Matti Autio 0405935462 mattiautio@kolumbus.fi