Pääyhteistyökumppanit

YITKariteamTerveystalo urheiluklinikka
YITMetsähallitusValmet
YITJyväskylä


Yhteistyökumppanit

Alkio-opistoAirbus Defence and SpaceJyväskylän yliopisto
ElomaticMuurameHotelli Alba
AlströmLaatumaaVapo
RiihivuoriJAMKNordea
Retkeilyvarusteet - PartioaittaFinlandia marathonVisit Jyväskylä
Canon

Vastuualueiden vetäjät

Kilpailunjohtaja
Hannu Korhonen, 040 5724 538, hannu.korhonen(at)valmet.com

Kilpailun varajohtaja
Jouni Sipiläinen, 040 5816 846, jouni.sipiläinen(at)valmet.com 

Maastonkäyttö, kartta ja radat
Raimo Itkonen, 040 5835802, raimo.itkonen(at)metsa.fi
Vesa Klemettinen, 0400 790 805, vesa.klemettinen(at)pp.nic.fi

Tiedotus ja viestintä
Tapani Huovila, 050 329 6167, tapani.huovila(at)gmail.com

Kuulutus
Ossi Heikkilä, 050 3370 130, ossi(at)pispala.net

Markkinointi
Antti Leinonen, 040 7171896, antti.leinonen(at)valmet.com

Talous
Timo Jäntti, 040 8673 019, timo.jantti(at)netti.fi

Kutsuvieraat
Matti Krats, 0400 706 737, matti.krats(at)pardia.fi
Kerttu Jäntti, 040 5605 939, kerttu.jantti(at)elisanet.fi

Kilpailukeskus, pesu, muksula
Mikko Lepo, 040 830 6379, mikko.lepo(at)jkl.fi

Kilpailukeskuksen rak.
Jaakko Lahti, 0400 429 851, jaakko.lahti(at)poke.fi

EA
Hanna-Mari Siivonen, 050 5757 470 hanna-mari.siivonen(at)uta.fi

Tulospalvelu
Jani Kurhinen, 040 5838 430, kurhinen(at)mit.jyu.fi

Mediascreen
Jouni Mutka, 0400 675 657, jouni.mutka(at)digiprofit.fi

Lähdöt
Markku Alakoski, 040 563 8630, markku.alakoski(at)valmet.com

Liikenne, opastus, pysäköinti
Antti Kuhasalo, 040 5151 086, antti.kuhasalo(at)elisanet.fi

Info
Inna Tuomala, 050-3430875, inna.tuomala(at)jao.fi

Turvallisuusvastaava
Matti Autio, 040 5935 462, matti.autio(at)tieto.com

Ravintola
Paula Hartman, 040 5372 454, paulaelisahartman(at)gmail.com