Suunta Jyväskylä

Suunta Jyväskylä

Suunnistuksen erikoisseura

Arvot ja visio Liity jäseneksi

Anna palautetta

Hei sinä 15–17-vuotias nuori, tule meille kesätöihin!

Tarjoamme mielenkiintoisen kesätyön yhdelle tai kahdelle nuorelle. Suunta Jyväskylä hakee koulujen pihakarttojen päivittäjää ja/tai lasten toiminnan apuohjaajaa (esim. leirit ja harjoitukset). Kesätyön ajankohdan voimme sopia yhdessä kesä-heinäkuun ajalle. Haethan paikkaa pian ja viimeistään 14.4. Lähetä työhakemuksesi seuran puheenjohtajalle (yhteystiedot) ja kerro viestissä, miksi sinä olisit sopiva tähän työhön. Seuran toimintatapojen tunteminen lasketaan eduksi. (Seurallamme on käytettävissä yhteensä yksi palkkatuki. Se maksetaan joko yhdelle tai puolitetaan kahdelle nuorelle.)

Kesäduuni OP:n piikkiin -kampanjassa yhdistys työllistää nuoren ja OP Keski-Suomi maksaa yhdistykselle nuoren 2 viikon palkan. Lue lisää kampanjasta.